İNTİHARI ÖNLEME İL KURULU TOPLANTISI
02 Ocak 2019

İNTİHARI ÖNLEME İL KURULU TOPLANTISI

Bakanlığımız Ulusal Ruh Sağlığı Eylem Planı’nda “İntiharı Önleme Konusunda Farkındalık Yaratılması ve İntiharın Önlenmesi” önemli hedefler arasında yer almaktadır. İntihar önlenebilir bir halk sağlığı sorunu olması nedeniyle yapılacak çalışmalar önem arz etmektedir.

İlimizde intiharı önleme çalışmalarının etkin bir şekilde yürütülmesi amacıyla Müdürlüğümüz koordinasyonunda İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı gibi paydaş kurumların katılımı ile İntiharı Önleme İl Kurulu oluşturulmuş ve ilk toplantısı Müdürlüğümüz Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr. Hasan GÜNDOĞDU başkanlığında 1 Kasım 2018 tarihinde saat 10:00’de Müdürlüğümüz Toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda Müdürlüğümüz Ruh Sağlığı Biriminde görevli hemşire Cemile KAYACAN tarafından ihtihar hakkında genel bilgiler ve ilimize ait  intihar verilerini içeren bir sunum yapılmıştır. Ayrıca Müdürlüğümüzce hazırlanan “İntiharı Önleme İl Eylem Planı” görüş ve önerileri alınmak üzere kurul üyelerine sunulmuş ve bundan sonraki süreçte yapılması planlanan çalışmalar görüşülerek toplantı sonlandırılmıştır.