ARTVİN VALİSİ ÖMER DOĞANAY’ IN VEDA MESAJI
02 Ocak 2019ARTVİN VALİSİ ÖMER DOĞANAY’ IN VEDA MESAJI

            10 Eylül 2016 tarihli resmi gazetede yayımlanan 2016/9158 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla atanmış olduğum Artvin Valiliği görevimden ayrılıyorum.

            Doğal ve tarihi zenginlikleri, zengin orman ve su kaynaklarıyla benzersiz güzellikleri barındıran dağ ve vadileri, baraj gölleri, doğal gölleri, endemik bitki çeşitliliği ve tüm bu değerleri anlamlandıran hoşgörü, misafirperver, çalışkan, evrensel ve yerel değerleri kişiliğinde barındıran toplumsal dokusu ve insan kalitesiyle Ülkemizin en özel illerinden olan Artvinimiz’de görev yapmış olmaktan dolayı büyük bir memnuniyet ve onur duyduğumu özellikle ifade etmek isterim.

            Artvin’imizin ihtiyaçlarını, sorunlarını, çözüm alternatiflerini, yerinde tespit edip en hızlı biçimde ilimizin ruhuna nüfuz etme gayreti içinde oldum.

            Siz Artvinli hemşerilerimizin beklentilerini, yeni projeler halinde hayata geçirmeyi çalışma yöntemi olarak belirledim.

            “Sizin en hayırlınız insanlara hayrı dokunandır.”, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” şiarıyla tüm kamu görevlisi arkadaşlarım, yerel yönetimler ve aziz Artvin halkıyla büyük bir dayanışma, yardımlaşma ve gönül birliği içerisinde hizmet etmeye çalıştık.

            Bu çalışmalarımız esnasında; vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarının, kurumlarımız tarafından güler yüzlü ve sonuç odaklı hizmet anlayışıyla karşılanmasına, hak ve hukuklarının devlet katında korunmasına özel ihtimam gösterdik.

            Artvin’imizde görev yaptığım süre içerisinde; şehit aileleri ve gazilerimizin, öksüz ve yetimlerimizin, engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak adına, Devletimiz ve şahsım olarak birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmiş olmaktan ayrıca mutluluk duyuyorum.

            Mesai Arkadaşlarımla Artvin’imizin gelişmesi, kalkınması ve her bir ferdinin güven içerisinde yaşamasını sağlamak ve şehrimizi daha iyi bir noktaya ulaştırmak için, büyük bir gayret ve samimiyetle çalıştık.

            Bu görevim esnasında çalışmalarımda bana yardımcı olan tüm mesai arkadaşlarıma, milletvekillerimize, mülki idare amirlerimize, kıymetli yargı mensuplarımıza, güvenlik kurumlarımız ve personeline, yerel yönetimlerimize, sivil toplum kuruluşlarına, meslek kuruluşlarına, muhtarlarımıza, siyasi partilerimizin il ve ilçe teşkilatlarına, ulusal ve yerel basın mensuplarımıza ve tüm kıymetli Artvinli hemşerilerimize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

            Bu duygu ve düşüncelerle; tüm Artvinli hemşerilerime veda ediyor, iyilikler ve güzellikler temennisiyle, ben hakkımı helal ediyor, helallik diliyorum.

            Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum. Allahaısmarladık…