1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası Farkındalık Eğitimi
08 Nisan 2022

1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası Farkındalık Eğitimi

 

Kanser, dünyada ve ülkemizde sebebi bilinen ölümler arasında ikinci sırada yer alan önemli bir halk sağlığı sorunudur. Aynı zamanda yüksek tedavi maliyetleri nedeniyle ülke ekonomilerinde ve iş gücünde çok ağır kayıplara neden olabilmektedir. Oysa erken teşhis edildiğinde tedavinin mümkün olduğu ve yaşam kalitesinin artırılabildiği kanser türleri olduğu düşünülürse korunmanın önemi daha da artmaktadır. Teknolojinin ve tıbbın ilerlemesi ile elde edilen sonuçların daha etkin kullanılması ve halkı bilgilendirme/bilinçlendirme/farkındalık kazandırma çalışmalarına yoğunluk verilmesi amacıyla düzenlenen “1- 7 Nisan Kanser Haftası” etkinlikleri, kanser mücadelesinde oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası Kapsamında;

İlçelerimizde stantlar kurulup bilgilendirme yapılarak broşür dağıtıldı, Kuran kursları ziyaret edilip eğitimler yapıldı. Müdürlüğümüz Kanser biriminin organizasyonu ile Müdürlüğümüzde görev yapan Halk Sağlığı Uzmanı Uzm. Dr. Işıl ZORLU tarafından 7 Nisan 2022 Perşembe günü Saat:15:00’da Müdürlüğümüz Toplantı salonunda Kanserlerde erken teşhisin önemi, tedavi yöntemleri, risk faktörleri ve belirtiler hakkında eğitim yapıldı,

Eğitim, Müdürlüğümüz sosyal medya hesabından canlı olarak paylaşılarak, konuyla ilgili sorular cevaplandırılıp, broşürler dağıtıldı.

Ulusal Kanser Haftası Eğitimine;

 Artvin il Sağlık Müdürlüğü Facebook hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/artvinism/videos/420529926138759/

  • DSC_0223.JPG
  • DSC_0210.JPG
  • DSC_0220.JPG