KARDEŞLERİN 18 YILLIK KARANLIK DÜNYALARI VALİ DOĞANAY’IN MAKAMINDA AYDINLANDI
02 Ocak 2019

KARDEŞLERİN 18 YILLIK KARANLIK DÜNYALARI VALİ DOĞANAY’IN MAKAMINDA AYDINLANDI

Artvin Valisi Ömer Doğanay, görme engeli bulunan iki kardeşin karanlık dünyalarına ışık oldu.

Artvin merkezde yaşayan Metin ve Ayfer Kılıç ailesinin Ayten (18) ile Adem (9) çocukları kalıtsal retina hastalığına yakalandı.

Ailenin durumundan haberdar olan Vali Doğanay, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğüne talimat vererek söz konusu çocukların sağlık sorunlarıyla yakından ilgilenmesi istedi.

Çocukları Artvin Devlet Hastanesinde muayene eden Artvin İl Sağlık Müdürü ve Göz Hastalıları Doktoru Opr. Dr. İrfan Akalın, kardeşlerin yakın ve uzağı görmede zorluk çektiklerini tespit etti.

Bunun üzere Akalın, kardeşlerin hayatlarını daha rahat idame ettirebilmeleri amacıyla Ankara ilinden Teleskobik Gözlük getirilmesini sağladı.

Aileyi makamında kabul eden Vali Doğanay, kardeşlere ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulunarak, devlet olarak her zaman vatandaşlarının yanında olduklarını söyledi.

Doğanay, bir süre sohbet ettikten sonra kardeşlere karanlık dünyalarına ışık olabilecek Teleskobik gözlüklerini hediye etti.

-Karanlık dünyaları valilik makamında aydınlandı-

Çocuklarının daha rahat görmelerini sağlayan Vali Ömer Doğanay şükran borçlu olduklarını belirten çocukların babası Metin Kılıç, “Sayın valimizden Allah razı olsun. Çocuklarımın 18 yıllık karanlık dünyaları Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın makamında aydınlandı. Çocuklarımın her ikisi de okullarında başarılı öğrencilerdir. Görme sorunları nedeniyle derslerinde okumak ve yazmakta güçlük çekiyorlardı.  Özellikle sınavlarda soruları öğretmenleri okuyarak destek olmaya çalışıyorlardı. Artık buradan sonra bu sorun ortadan kalktı.  Buradan sonra çocuklarımın başarıları daha da artacaktır. Çocuklarımda bende bütün aile olarak çok mutluyuz. Valimizin sayesinde bugün evimize güneş farklı doğdu. Maddi durumu iyi olmayanların her zaman yanlarında olan devletimize, hükümetimize ve ilimizdeki temsilcisi Sayın valimize çok teşekkür ediyorum. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci ile İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın’ın hazır bulunduğu ziyaretin sonunda Vali Doğanay,  kardeşlere çeşitli hediyeler vererek hatıra fotoğraf çektirdi.  

  • Valilik20185.jpeg
  • Valilik20182.jpeg
  • Valilik20187.jpeg
  • Valilik20184.jpeg
  • Valilik20183.jpeg
  • Valilik20186.jpeg
  • Valilik20181.jpeg