ADAY MEMURLARIN DİKKATİNE!
21 Ocak 2019

ADAY MEMURLARIN DİKKATİNE!

2018 Yılı  Aday  Memur  Eğitimleri Uzaktan Sağlık Eğitim Sistemi (USES ) aracılığı ile  gerçekleştirilen Temel Eğitimler devam etmektedir.

Sisteme kayıt olup eğitimlerine başlayabilmeleri için adaylara resmi yazı ile gönderdiğimiz kayıt kılavuzuna göre kayıt yapmaları ve eğitimlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Aday Memur Eğitimi iki aşamalıdır.

1-Temel Eğitim (12 ders)

2-Hazırlayıcı Eğitim (18 ders)

Aday memurlar slaytları  baştan sona okuyup çalışmalıdır.  Ders takip süreleri sistem tarafından tutulacak ve sınava girişlerde bu süreler kriter olarak kullanılacaktır.  Bir ders için tavsiye edilen süre 1 saattir. Bu bir saati bir kerede bitirmek durumunda değilsiniz; 15 şer, 20 şer dakikaya bölerek tamamlayabilirsiniz. Ayrıca dersleri 10 güne yayarak her ders için 1 saat takip etmeniz uygun olacaktır. Böylece Aday  YETERLİ KATILIM  sağlamış olmaktadır.

YETERLİ KATILIM sağlayan aday sınava girebilir.

Eğitim bittikten sonra İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından belirlenen tarihte adaylar sınava tabi tutulacaklardır.  Sınavlar online yapılmayacaktır.

Temel Eğitim Sınavından başarılı olan adaylar Hazırlayıcı Eğitime tabi tutulurlar. Temel Eğitime benzer şekilde (18) dersi tamamlayıp YETERLİ KATILIM sağlamış olmaları gerekmektedir. Tamamladıktan sonra Müdürlüğümüzün belirlediği tarihte sınava  tabi tutulacaktırlar.

Sistem güncellenmiş olup Adaylarımız sayfalarında ders takip süreleri bakımından yeterli ve yetersiz ifadelerini görebileceklerdir.

Herhangi bir soru veya sorunlarınız için İl Sağlık Müdürlüğü Koordinatör veya Koordinatör Yardımcısı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Koordinatör:            Eylem AKSU            0466 2121316   -330

Koordinatör Yrd:     Köksal ATUN            0466 2121316-  332

Kordinatör Yrd:       Hatice ALTUN          0466 2121316-  333

Adaylarımız için soru örnekleri olarak USES sayfasında yayınlanan materyaller yardımcı olacaktır.

http://www.uses.gov.tr

İnternet olmadığı durumda offline kaynaklardan yararlanabilirsiniz. 

Offline Eğitim Kaynakları

  1. Yükseköğretim Ders Notları ve Sorular.rar
  2. Ortaöğretim Ders Notları ve Sorular.rar
  3. İlköğretim Ders Notları ve Sorular.rar
  4. Soru Havuzu