YENİ SİGARA BIRAKMA POLİKLİNİKLERİMİZ HİZMET VERMEYE BAŞLADI
02 Ocak 2019

YENİ SİGARA BIRAKMA POLİKLİNİKLERİMİZ HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Tütün ürünleri, dünyada olduğu gibi ülkemizde de en yaygın bağımlılık yapıcı maddelerdendir. Bu nedenle tütün ürünü kullanımına hiç başlamamanın önemi çok büyüktür. Ancak tütün ürünü kullananların bırakmaları için teşvik edilmesi ve bırakmak isteyenlere uygun desteğin sağlanması da son derece önem arz etmektedir.

Bakanlığımız tarafından sigarayı bırakmak isteyen vatandaşlarımıza yönelik “ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı” ve “Sigara Bırakma Poliklinikleri” aracılığıyla hizmet sunulmaktadır.

Bu kapsamda ilimizde de sigara bağımlılığından kurtulmak isteyenler için bağımlılık derecelerini ölçüp sigara bırakma tedavileri sunan sigara bırakma polikliniklerinin sayısı 3’e çıkartılmıştır.

Bilindiği üzere ilimizde Artvin Devlet Hastanesi bünyesinde Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Nurcan GÜLER tarafından her Çarşamba Sigara Bırakma Polikliniği hizmeti verilmekteydi. İlave olarak 13 Temmuz 2018 tarihinde Artvin Devlet Hastanesinde düzenlenen bir törenle Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Feride MARIM tarafından her Cuma hizmet vermek üzere ikinci bir Sigara Bırakma Polikliniğinin açılışı yapılmıştır.

Ayrıca il dışı hekim tayini sebebiyle hizmet veremeyen Hopa İlçe Devlet Hastanesi bünyesindeki Sigara Bırakma Polikliniğinde Dr. Seyhan Abdi ÇETİN tarafından 4 Temmuz 2018 tarihi itibarıyla poliklinik hizmeti verilmeye başlanmıştır.

  • 1.jpeg
  • 2.jpeg
  • 3.jpeg
  • 4.jpeg